Minecraft to bez wątpienia najpopularniejsza gra na świecie. Mówi o tym ilość sprzedanych sztuk, która osiągnęła ponad 200 milionów kopii. Co ważne trzeba zaznaczyć, że cena gry nie uległa zmianie od lat. Ale skąd wziął się tak duży trend na tak prostą grę? Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na to pytanie.
Historia powstania Minecrafta
Minecraft wystartował w 2009 roku. Na początku gra nie miała żadnego celu. Trafialiśmy na świat, w którym mogliśmy robić to co tylko nam się zapragnęło. I właśnie to sprawiło, że Minecraft stał się tak popularny. Można w nim zrobić po prostu wszystko. Budowanie, zdobywanie ekwipunku, survival. To sprawia, że jesteśmy wolni i wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni. Oprócz tego możliwość grania ze znajomymi sprawiła, że możemy dzielić się tym doświadczeniem z przyjaciółmi.
Rozwój gry
Z czasem gra coraz bardziej się rozwijała a społeczność zaczęła myśleć na tym jak jeszcze bardziej rozbudować swój ukochany tytuł. Tak narodziły się modyfikacje, które sprawiały, że Minecraft stał się jeszcze lepszy. Dawały możliwość całkowitej zmiany gry. Nowe bloki, moby i przedmioty do zdobycia zachęcały graczy do pobierania modów.
Oprócz tego z czasem Mojang sam zaczął wprowadzać nowe i ciekawe aktualizacje. Dodał smoka dzięki czemu dało się ukończyć grę i zobaczyć napisy końcowe. Ale to nie wszystko Minecraft to przede wszystkim różnego rodzaju serwery. Gra z dziesiątkami graczy, setki mini gier i wiele więcej zaczęło tylko umacniać Minecrafta. Dzięki temu wszystkiemu właśnie ta gra stała się najpopularniejszą na świecie.
Pomimo tego, że Minecraft jest najpopularniejszą grą i dzieci wręcz kochają w nią grać, rodzice powinni ograniczać spędzanie czasu przez dzieci przed komputerem i konsolom do gry. Zbyt długie granie w gry nie przekłada się zbyt dobrze na rozwój młodej osoby. O wpływie nadużywania elektroniki w życiu młodego człowieka pisali ostatnio redaktorzy portalu https://www.naukowi.pl. Warto więc dawkować dzieciom rozrywkę w postaci gier i lepiej zapewnić im raz na jakiś czas inną formę spędzania wolnego czasu.